کود مرغی منبع مفیدی از نیتروژن است، ماده مغذی اصلی که گیاهان برای رشد برگ سبز به آن نیاز دارند. همچنین حاوی مقادیر کمتری از دیگر موارد مهم است

برای رشد خوب، گیاهان به طیف وسیعی از مواد مغذی در مقادیر مختلف، بسته به هر گیاه و مرحله رشد آن، نیاز دارند. سه ماده مغذی اصلی گیاه که معمولاً از خاک به دست می‌آیند نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند، در حالی که کربن، اکسیژن و هیدروژن از هوا جذب می‌شوند. سایر مواد مغذی حیاتی خاک عبارتند از منیزیم، کلسیم و گوگرد. باغبانان می توانند با استفاده از کودهای شیمیایی (چه مصنوعی یا طبیعی) برای تقویت رشد گیاه و بهبود گلدهی و باردهی، مواد مغذی را اضافه کنند.

مواد مغذی

با این حال، کود مرغی اصل در مقایسه با کودهای مصنوعی مانند گرومور، همانطور که در زیر نشان داده شده است، از نظر مواد مغذی کم است و محتوای مواد مغذی آن کندتر آزاد می شود، که برخی از آنها تا زمانی که خاک در اواخر بهار و تابستان گرم نشود، در دسترس نخواهد بود، حتی اگر این محصول در اواخر زمستان یا اوایل بهار استفاده می شود.

تجزیه و تحلیل معمولی کود مرغی خشک و پلت شده:*
N** (نیتروژن) 4%
P** (فسفر) 2%
K** (پتاسیم) 1٪

تجزیه و تحلیل معمولی Growmore:
N** (نیتروژن) 7%
P** (فسفر) 7%
K** (پتاسیم) 7٪

زمان استفاده از کود مرغی
کود مرغی گرانوله تازه حاصل از عملیات مرغداری تجاری به ندرت در دسترس باغداران خانگی قرار می گیرد، زیرا حمل و نقل و استفاده از آن ناخوشایند است. اگر می‌توانید به یک منبع دسترسی داشته باشید، می‌توانید از آن به‌عنوان پانسمان بهاری برای محصولاتی که به نیتروژن فراوان نیاز دارند، مانند انگور فرنگی سیاه، سبزیجات و درختان آلو استفاده کنید. همچنین می توان آن را روی توده کمپوست قرار داد و به هر 15 سانتی متر (6 اینچ) از مواد دیگر یک لایه 5 سانتی متری (2 اینچی) اضافه کرد.

بستر مرغ تازه و کمپوست ممکن است حاوی باکتری هایی باشد که برای انسان مضر است. از تنفس گرد و غبار این محصولات خودداری کنید، هنگام دست زدن به آنها دستکش بپوشید و در حین کار با آنها از خوردن و سیگار کشیدن خودداری کنید. اگر در منطقه آسیب دیده هستید، از استفاده از بستر طیور در طول شیوع تایید شده یا مشکوک آنفولانزای پرندگان خودداری کنید.

محصولات کود مرغی خشک و فرآوری شده، مانند گلوله ها و پودرها، اغلب در طول تولید استریل می شوند، بنابراین خطر کمتری دارند.

کود مرغی خشک را می توان در محصولات سبزیجات و میوه استفاده کرد، اگرچه ممکن است کود پتاسیم اضافی مورد نیاز باشد (مانند سولفات پتاس یا کودهای آلی غنی از پتاسیم که از فرآوری چغندرقند به دست می آیند).

کود مرغی و گیاهان اریکاسه (اسید دوست).
pH (اسیدیتی یا قلیایی بودن) کود مرغی با توجه به سن آن، جیره غذایی تغذیه شده به پرندگان، سن پرندگان و مواد بستر مورد استفاده متفاوت است. بیشتر کود مرغی در محدوده

این توضیح می دهد که خاک اسیدی یا قلیایی است و به صورت عددی بین 0 تا 14 بیان می شود. خاک با pH 7 خنثی است، خاک اسیدی ارزش کمتری دارد و خاک قلیایی مقدار بیشتری دارد. بیشتر گیاهان در خاکی که در محدوده PH خاص قرار دارد بهترین رشد را دارند، بنابراین دانستن PH خاک شما مفید است. استفاده از کیت های تست آسان است و به طور گسترده در مراکز باغ و آنلاین در دسترس است.

pH 6.5-8.0، خنثی تا نسبتا قلیایی است. کود مرغی به دلیل تمایل به قلیایی بودن، برای گیاهان منفور از آهک (اریکاسه) مانند رودودندرون، آزالیا، کاملیا، زغال اخته و هدر نامناسب است.

استفاده از کود مرغی نوبل
دوز متوسط ​​برای پانسمان بالا 150 گرم در متر مربع (4½ اونس در هر متر مربع) برای اکثر محصولات زراعی است. با این حال، مصرف کمتر از دوز بهتر است، زیرا همیشه می‌توان مقدار بیشتری را بعداً اضافه کرد. برای محصولات کم گرسنه یا چمنزارهایی که در معرض خطر سوختن هستند، 100 گرم در متر مربع (3 اونس در هر متر مربع) ممکن است ترجیح داده شود. برای محصولات سبزیجات حریص از 200 گرم در متر مربع (6 اونس در هر متر مربع) استفاده کنید، اما این مقدار را به دو دوز با فاصله 4 هفته ای بین برنامه ها تقسیم کنید.

استفاده از بستر طیور خانگی
مرغ های اهلی و سایر پرندگان معمولاً در قفس هایی با لایه ای کم عمق از خاک اره نگهداری می شوند. بستر معمولاً مرطوب و بدبو است و اغلب دارای یک لایه روزنامه در زیر آن است. فضولات تازه طیور بسیار قلیایی است

این توضیح می دهد که خاک اسیدی یا قلیایی است و به صورت عددی بین 0 تا 14 بیان می شود. خاک با pH 7 خنثی است، خاک اسیدی ارزش کمتری دارد و خاک قلیایی مقدار بیشتری دارد. بیشتر گیاهان در خاکی که در محدوده PH خاص قرار دارد بهترین رشد را دارند، بنابراین دانستن PH خاک شما مفید است. استفاده از کیت های تست آسان است و به طور گسترده در مراکز باغ و آنلاین در دسترس است.

pH در مقایسه با کود خشک یا بستر به طور کلی. در حالی که بستر عمیق تولید شده توسط مرغداری ها ممکن است برای استفاده مستقیم در باغ مناسب باشد، بستر مرغ خانگی به طور کلی برای این منظور نامناسب است. اگر تازه استفاده شود، می‌تواند ریشه‌های گیاه را بسوزاند، حیوانات موذی و روباه‌ها را جذب کند، و همچنین از نظر ظاهری جذابیتی ندارد. با این حال، یک فعال کننده کمپوست عالی است و ما به باغداران توصیه می کنیم

می توان به کمپوست باغچه خانگی یا کمپوست بذر/گلدان اشاره کرد: • کمپوست باغی است

یک بهبود دهنده خاک ساخته شده از ضایعات گیاهی تجزیه شده، معمولاً در سطل کمپوست یا تپه. برای بهبود حاصلخیزی، ساختار و ظرفیت نگهداری آب به خاک اضافه می شود. • کمپوست بذر یا گلدان برای رشد نهال ها یا گیاهان در ظروف استفاده می شود – طیف وسیعی از کمپوست های تجاری تولید شده در دسترس هستند که از ترکیبی از مواد مختلف مانند لوم، زغال سنگ نارس، ذغال سنگ نارس، ماسه و کود تهیه می شوند، اگرچه می توانید مواد خود را مخلوط کنید. خود.

بستر مرغ خانگی خود را با سایر ضایعات باغی کمپوست کنند.

باغبانان باید بدانند که فضولات تازه و مرطوب طیور می تواند هم چمن و هم گیاهان باغ را بسوزاند و (وزن به وزن) بسیار کمتر است.

کود مرغی پلیتی برای رشد خوب، گیاهان به طیف وسیعی از مواد مغذی در مقادیر مختلف، بسته به هر گیاه و مرحله رشد آن، نیاز دارند. سه ماده مغذی اصلی گیاه که معمولاً از خاک به دست می‌آیند نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند، در حالی که کربن، اکسیژن و هیدروژن از هوا جذب می‌شوند. سایر مواد مغذی حیاتی خاک عبارتند از منیزیم، کلسیم و گوگرد. باغبانان می توانند با استفاده از کودهای شیمیایی (چه مصنوعی یا طبیعی) برای تقویت رشد گیاه و بهبود گلدهی و باردهی، مواد مغذی را اضافه کنند.

مواد مغذی نسبت به محصولات کود مرغی خشک

انتخاب محصول
گلوله های کود مرغی خشک شده توسط بسیاری از مراکز باغ فروخته می شود. محتوای مواد مغذی ممکن است در بسته بندی ذکر نشود، زیرا برچسب دقیق برای کودهای طبیعی اصلاح نشده، که به دلیل ماهیت خود حاوی مواد استاندارد شده نیستند، مورد نیاز نیست.

کود مرغی گاهی اوقات کمپوست می شود، به صورت پودر در می آید و با نام های اختصاصی مختلف فروخته می شود بدون اینکه ماهیت آن در بسته بندی مشخص شود، این مورد برای کودهای طبیعی اصلاح نشده لازم نیست. با این حال، منشأ آن معمولاً از بوی مشخص و وجود پرهای کوچک در پودر مشهود است.

  • منابع:
  1. Chicken manure
  • تبلیغات:
  1. پارچه کتان دارای تاریخچه غنی است
  2. همه آنچه باید در مورد گل یاس بدانید
  3. فروشنده انواع آب انار ارگانیک
  4. قیمت روز جوجه شترمرغ در اصفهان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *