مغز گردو تویسرکان میوه ای از دانه های روغنی و مغزی است، زیرا به طور طبیعی توسط پوسته سخت محافظت می شود، و دانه های روغنی، زیرا روغن تولید می کنند.

از نظر گیاه شناسی، آجیل مانند بادام یک دروپه است، به این معنا که مهره در پوسته ای محصور شده است که توسط یک پریکارپ گوشتی بیرونی محافظت می شود که خوراکی نیست و این پوشش بیرونی پوسته نام دارد که در رنگرزی کاربرد دارد.

مغز گردو تویسرکان

سنگ خوراکی موجود در اینجا که «هسته» نیز نامیده می‌شود، دارای ابعادی بین 4 تا 5 سانتی‌متر طول و 3 یا 4 سانتی‌متر عرض است، به دو قسمت تقسیم می‌شود و دارای یک موکرو در بالای آن، نقطه سخت و سفت کوچک در انتهای میوه است.

مغز گردو با یک لایه نازک به نام “مزوکارپ” پوشیده شده است و قسمتی که داخل یک مهره را تقسیم می کند «زست» و به هر گوه مهره «ران» می گویند.

برای گردویی که به صورت مغز فروخته می شود، ظاهر و طعم تنها معیاری است که باید در نظر گرفته شود.

چگونه آجیل خود را به درستی نگهداری کنیم؟ مانند همه دانه های روغنی، آنها را باید در یک ظرف در بسته در جای خشک و خنک نگهداری کرد.

همچنین می توانید آنها را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا ماندگاری آنها افزایش پیدا کند، به خصوص اگر آجیل ها پوسته ای دارند، اما سرما بر طعم این میوه های خشک تأثیر مضری دارد.

از آنجایی که آجیل ها تمایل به فاسد شدن دارند، توصیه نمی شود که حجم زیادی از آن را تهیه کنید.

در پوسته خود تا 2 سال در جعبه، روی روزنامه برای جذب رطوبت، در جای خشک و خنک نگهداری می شوند.

گردو یک آنتی اکسیدان غنی از فیبر غذایی است. به همین دلیل برای هضم غذا توصیه می شود. علاوه بر این، این میوه برای درمان طبیعی یبوست نشان داده شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *