مدل فرش 9 متری خاطره کویر کاشان دستبافت یکی از ارزشمندترین هدایایی است که می توان در سفر به خاورمیانه و کشورهای خاور دور برای دوستان به ارمغان آورد.

فرش‌هایی که بسته به منطقه دارای سبک‌ها و ویژگی‌های بسیار متفاوتی هستند، به عنوان فرش‌های دستبافت ابریشمی یا فرش‌های دستبافت پشمی طبقه‌بندی می‌شوند، همچنین ممکن است در برخی مناطق از سبک های مختلف نخ نمدی و نخ استفاده شود.

این فرش های کادویی می توانند در اندازه ها و طرح هایی باشند که فقط به عنوان هدیه نگهداری شوند، همچنین می تواند در اندازه ها و الگوهای مناسب برای استفاده باشد.

مدل های فرش دستبافت می توانند انتخاب مناسبی باشند به خصوص در دکوراسیون اتاق نشیمن کلاسیک که به سبک سنگین تزیین شده است.

فرش دستبافت چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از اینکه فرش ماشینی وارد بازار شود، همه فرش ها دستباف بودند و این فرش‌ها که روزها روی قالی بافته می‌شدند، رنگ‌ها و نقش‌هایی را که می‌خواهید داشت.

فرش 9 متری خاطره کویر کاشان

این فرش‌ها که به دلیل اینکه با توجه به جزئیات بسیار ظریف‌تری نسبت به فرش ماشینی تهیه می‌شدند و به صورت دستباف تهیه می‌شدند، زمان زیادی به طول می‌انجامید، از فرش‌های مدرن امروزی ضخیم‌تر و طبیعتاً سنگین‌تر بودند و فرش های دستبافت هنوز هم چنین ویژگی هایی دارند.

این فرش ها که در مقایسه با سایر فرش های ماشینی بسیار ضخیم و سنگین هستند، هنگام شست و شو یا تمیز کردن، خشک شدن بسیار سختی دارند.

از آنجایی که آنها با نخ های پشمی و طبیعی ساخته می شوند، پس از خیس شدن باید آنها را بلند کرده و تهویه کرد، در غیر این صورت در مدت زمان کوتاهی می تواند کپک بزند.

اگر قرار است مدتی از فرش های پشمی استفاده نکنید و از آنها استفاده نکنید، موکتینگ را باید مانند پلیورهای پشمی انجام دهید، در غیر این صورت، می توان آنها را در حالی که منتظر هستند با پروانه ها پر کرد.

تقریباً در همه جا می‌توانید این فرش‌های دست‌بافت را با کفی ضد لغزش و متناسب با ویژگی‌های فرش مدرن امروزی و بدون حاشیه پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *