رب انار قهوه ای برای گوشت و ماهی بسیار مفید است. ما عاشق ریختن رب هستیم. رب انار قهوه ای یک رب غیر معمول است و افراد کمی می دانند که در کجا از آن استفاده می شود. بیایید ببینیم این رب برای چه غذاهایی مناسب است و چگونه آن را بپزیم.

رب انار از دانه های رسیده انار تهیه می شود. آنها را فشرده می کنند و آب حاصل را چندین بار می جوشانند و با ادویه های مختلف چاشنی می کنند.

البته مانند هر محصول غیرمعمول، «نرشاراب» نیز باعث علاقه واقعی زنان خانه دار می شود. و اول از همه میخوام بفهمم با چه رب انار خورده میشه.

رب انار

با گوشت بهتر می شود. روی ظرف گوشتی آماده می ریزند یا ماریناد درست می کنند. این رب انار سفت ترین الیاف را نیز به خوبی نرم می کند و در عین حال طعم ترش خاصی به غذا می دهد.

علاوه بر این، رب به خوبی با سبزیجاتی مانند لوبیا سازگار است. حتی خورش هم با رب چاشنی میشه. برخی به سادگی تکه های نان را در آن فرو می کنند و از طعم آن لذت می برند.

ابتدا دانه ها را از کاه و نوارهای سفید جدا کنید. فقط “اشک یاقوت” را باید به شکل خالصش باقی گذاشت، هر چیز دیگری را می توان دور انداخت. آنها را به یک کاسه عمیق منتقل کنید و با قاشق یا له کنید تا آب آن خارج شود.

سپس آن را روی اجاق قرار دهید و آن را حرارت دهید تا دانه ها سفید شوند. در عین حال، آنها باید همیشه مخلوط شوند. توده به دست آمده را از صافی رد کنید تا شیره و تفاله آن جدا شود.

دوباره ظرف را روی اجاق برگردانید و شیره خالص را بجوشانید تا غلیظ شود. پس از آن، ترکیب را با ادویه ها مزه دار کنید و رب آماده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *