ممکن است در تمام عمر خود آنها را پوشیده باشید. اکثر ما داریم. شما همچنین احتمالاً انواع مختلفی از آنها را پوشیده اید. حتی ممکن است همین الان که این مطلب را می خوانید، آن ها را پوشیده باشید. و این احتمال وجود دارد که شما واقعاً هرگز به سؤال زیر فکر نکرده باشید…

دمپایی روفرشی نیکتا چیست؟ دمپایی‌ها معمولاً از کفش‌هایی استفاده می‌شوند که راحت هستند و به راحتی می‌پوشند و معمولاً فقط برای استفاده در داخل خانه هستند.

اما در واقع خیلی بیشتر از این برای آنها وجود دارد. و برای چنین لباس بسیار رایجی، حقایق جالب زیادی در پشت خود دارند. اما در حال حاضر، اجازه دهید از همان ابتدا شروع کنیم…

دمپایی ها از کجا می آیند و چه کسی آنها را ایجاد کرده است؟
اولین اشاره‌ای به کفشی که می‌توان آن را به عنوان دمپایی تعریف کرد، در نوشته‌هایی آمده است که به قرن دوازدهم برمی‌گردد. نویسنده این قطعه یک افسر نظامی سلسله سانگ جنوبی بود که کفش‌های نرمی را که در منطقه‌ای که اکنون به عنوان ویتنام امروزی شناخته می‌شود پوشیده است، توصیف می‌کند.

آنها از “ابریشم نرم با دوخت ظریف” ساخته شده بودند و دارای یک بند برای لغزش بین دو انگشت اول بودند – بیشتر شبیه دمپایی های امروزی. و باید مورد توجه قرار گرفته باشد، زیرا تعدادی از جفت ها از آن منطقه و سایر نقاط چین اکنون در موزه های سراسر جهان اقامت دارند.

یک طرف تاریک به سرعت در رابطه با دمپایی پلاستیکی زنانه در شرق ظاهر شد. در حرمسراهای عربی، زنان مجبور بودند همیشه دمپایی با کفی بسیار صیقلی بپوشند، بنابراین، اگر تصمیم به تلاش و فرار بگیرند (که برخی تلاش کردند) نمی‌توانستند خیلی دور بروند.

اولین بار در دنیای غرب از دمپایی ها در اواخر قرن چهاردهم نام برده می شود، زمانی که دمپایی در بین اشراف اروپایی محبوب شد. در اوایل قرن شانزدهم، آنها برای انجام کارهای اروپایی، چه مرد و چه زن، پای هر چاهی بودند، و از پارچه‌های بسیار گران‌قیمتی از جمله ابریشم، مخمل ساخته می‌شدند. ، هنری هشتم بدنام انگلستان، دمپایی هایی را ترجیح می داد که از گل مریم خالص با دوخت طلای واقعی و زیره چرم بچه گانه ساخته شده بودند.

هنری تنها خانواده سلطنتی انگلیسی نبود که در طول قرن ها بر مد دمپایی تأثیر گذاشت. در انگلستان ویکتوریایی دمپایی «پرنس آلبرت» بسیار مد شد. دمپایی پلاستیکی یک دمپایی مخملی با آستر ابریشمی لحافی و زیره چرم نرم بود. اینها به قدری زیبا بودند که برای پوشیدن حتی در مهمانی های شام خوب هم مناسب بودند و با محبوبیت بیشتر مفهوم باشگاه مردانه، «دمپایی باشگاهی» به یک الزام تبدیل شد.

در زمان ورود به قرن بیستم، دمپایی های خانگی برای مردم سراسر جهان غرب عادی شده بود و دیگر برای افراد ثروتمند در نظر گرفته نمی شد. این روزها آنها در طیف وسیعی از سبک ها (درباره آن در یک لحظه بیشتر) عرضه می شوند و یک شکل پذیرفته شده جهانی از کفش های داخلی هستند.

انواع مختلف دمپایی چیست؟
همانطور که اشاره کردیم، این روزها دمپایی ها در سبک ها و انواع مختلفی عرضه می شوند. و در حالی که فهرست کردن همه آنها در اینجا دشوار است، در اینجا نگاهی به برخی از رایج ترین انواع دمپایی – و خریداری شده – که امروزه محبوب هستند می اندازیم.

این واقعاً محبوب ترین نوع دمپایی در سراسر جهان است. این به این دلیل است که پوشیدن آنها آسان است، به راحتی در می آیند و مهمتر از همه، پوشیدن آنها آسان است. لغزش اصلی روی دمپایی باعث می شود که پاشنه پا در معرض دید قرار گیرد اما جلوی پا را با یک نوار پارچه ای بپیچید.

بیشتر دمپایی طبی زنانه مجلسی دارای زیره نرمی هستند که آج واقعی ندارد و کاملاً برای پوشیدن در داخل خانه طراحی شده است. آنها محبوب ترین انتخاب در بین خانم ها هستند و در حالی که بیشتر آنها مسطح هستند، برخی از سبک های جذاب تر برای خانم ها دارای یک “پاشنه بچه گربه” کوچک هستند. آنها نوعی دمپایی بودوار هستند که توسط ستاره های هالیوود در دهه 1950 – و خرگوش های پلی بوی دهه 1960 – محبوبیت یافتند، اما در واقع قدمت آنها به دادگاه های سلطنتی اروپا در قرن 16 و 17 باز می گردد.

  • منابع:
  1. What Are Slippers?
  • تبلیغات:
  1. برنامه موقت ایالات متحده برای روپوش
  2. محافظ روبالشی هتل پیشرفته
  3. فردی که با فروش کلیه خود توانست پولدار شود!
  4. پکیج و رادیاتورهای ترکیبی الکتریکی EHC

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *