مصرف انرژی الکتریکی برای لامپ مهتابی دو قلو حدود 20 درصد لامپ های رشته ای استاندارد و معمولی است و LED حتی مقرون به صرفه تر است – لامپ های نسبی ایلیچ حدود 10 درصد مصرف می کنند، بنابراین، مصرف برق یک منبع نور مبتنی بر نیمه هادی ها و LED ها همیشه با روشنایی یکسان 2 برابر کمتر خواهد بود.

یک لامپ فلورسنت تخلیه گاز که به طور مداوم کار می کند، دمایی تقریباً 50-60 درجه سانتیگراد دارد و نمی تواند پوست را بسوزاند و حتی بیشتر باعث آتش سوزی شود، اما همچنان یک شاخص کاملاً محکم است.

لامپ های فلورسنت کم مصرف 50 بار در ثانیه چشمک می زنند و چشم غیرمسلح نمی تواند متوجه این پدیده شود، اما افرادی هستند که می توانند باعث تشدید تحریک پذیری یا ظاهر شدن حالت مالیخولیایی شوند.

لامپ مهتابی دو قلو

به گفته سازندگان، عمر یک لامپ LED می تواند تا 50 هزار ساعت برسد، در حالی که لامپ های کم مصرف بیش از 10 هزار ساعت دوام نمی آورند و از نظر طول عمر، مقایسه واضح است که محصولات LED به طور قابل توجهی در این شاخص سود می برند.

رطوبت بالا نیز بر عملکرد لامپ فلورسنت تأثیر منفی می گذارد. باعث ایجاد لایه ای روی سطح بطری می شود که برای عملکرد پایدار و گرم شدن سریع آن آزاردهنده است. LED ها فوراً شروع به کار می کنند و محدوده دمایی چشمگیری برای عملکرد پایدار دارند.

با مصرف برق یکسان، بازده نوری 5 برابر بیشتر از لامپ های رشته ای است که یعنی یک لامپ فلورسنت 20 واتی با همان روشنایی یک لامپ رشته ای 100 وات می درخشد.

طول عمر این لامپ ها بسیار بیشتر است (تا 8000 ساعت) و ثالثاً، می توان لامپ ها را بر اساس علامت گذاری با توجه به ترکیب طیفی نور – از 2700 درجه کلوین (نور سفید گرم – لامپ های با شاخص 827) تا 6500 درجه کلوین (لامپ هایی با شاخص نور روز – 860) انتخاب کرد. ).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *