ما اطلاعات صحیح و نادرست زیادی به خصوص لامپ مهتابی بروکس می خوانیم، بنابراین چند مورد مهم را برای بحث در مقابل کاربران خلاصه نمی کنم.

جایگزین های گران قیمت

لامپ های فلورسنت (CFLS) اغلب در مقایسه با لامپ های معمولی بسیار گران هستند و کمتر از یک دلار هستند، در حالی که قیمت لامپ های LED ده برابر بیشتر از لامپ های معمولی است.

اما پایبند ماندن به قدیمی ها در دراز مدت هزینه بیشتری را برای مصرف کنندگان هزینه خواهد داشت و فلورسانس برق بسیار کمتری مصرف می کند و دوام بیشتری دارد، بنابراین 30 تا 50 دلار در قبض برق شما در طول عمر لامپ، که حدود ده سال است، صرفه جویی می کند.

لامپ مهتابی بروکس

معایب این نوع لامپها

این لامپ ها حاوی عنصر خطرناک جیوه به میزان بین سه تا پنج میلی گرم هستند که هنگام دفع آنها نیاز به توجه دارد.

با این حال، تحقیقات نشان می‌دهد که مقدار کمی جیوه، بین ۰.۰۴ تا ۰.۷ میلی‌گرم، تنها زمانی آزاد می‌شود که لامپ‌ها شکسته شوند و هفته‌ها طول می‌کشد تا مقدار بخار جیوه موجود در یک اتاق به سطوح خطرناکی برسد. کودک. با این حال، می توان با ترک محل خاموش شدن لامپ به مدت 15 دقیقه با احتیاط از آن جلوگیری کرد.

نشت اشعه ماوراء بنفش

در مطالعه‌ای در سال 2012 توسط محققان دانشگاه استونی بروک، مشخص شد که بیشتر لامپ‌های کم مصرف از نقصی رنج می‌برند که اجازه می‌دهد اشعه‌های UV در سطوح مضر برای سلول‌های پوست در صورت قرار گرفتن در معرض مستقیم از فاصله نزدیک نشت کنند.

توصیه می شود که کاربر فاصله بین پاهای خود را حفظ کند و از خیره شدن مستقیم به لامپ فلورسنت خودداری کند.

درست است، این لامپ ها هنگام کار در آب و هوای بسیار سرد به سختی شروع به کار می کنند. برای مثال در بالکن بهتر است چراغ های LED اجاره کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *