احتمالاً هیچ مدل کفشی وجود ندارد که من بیشتر از کفش کالج قهوه ای بپوشم، چرا که این مدل از ساخت بوت‌ساز G.H Bass در مین در اواسط دهه سی نشأت گرفت و در اصل Weejuns نامیده می‌شد که دلیل آن سابقه کشاورزان نروژی بود که از سبک مشابهی از لباس‌های لغزنده استفاده می‌کردند.

چیزی که Weejuns را منحصربه‌فرد می‌کرد، بند رویه آن بود که دارای یک برش به سبک الماس بود و این صرفاً یک ویژگی طراحی بود، اما سال‌ها بعد زمانی که نام “کالج” ابداع شد (بدون جناس) به کار آمد.

به نظر می رسد بسیاری بر این باورند که عبارت Penny loafer از این ایده گرفته شده است که برش الماس برای قرار دادن دو پنی برای یک تماس تلفنی اضطراری از یک تلفن پرداختی طراحی شده است، اما این نظریه ثابت شده است که یک افسانه شهری است.

به این واقعیت که تلفن های پرداخت آمریکایی هرگز پنی را قبول نکردند. یک داستان پذیرفته‌شده‌تر این بود که دانشجویان آمریکایی در دانشگاه‌های آیوی لیگ در طول دهه 1950 با گذاشتن یک پنی در همان مکان، بیانیه‌ای مد ارائه کردند.

کفش کالج قهوه ای

پشت کالج

این مدل از یک کفش کاملا معمولی، به سرعت در موقعیت‌های رسمی‌تر محبوبیت خود را افزایش داد و اغلب توسط نمادهای سبک مانند کلارک گیبل و کری گرانت پوشیده شد.

این تقریباً به یکی از ویژگی‌های کلیدی لباس وال استریت در طول دهه 1980 تبدیل شد و یک نسخه در گوساله سیاه هنوز برای تجارت در بسیاری از فرهنگ‌ها مانند ایالات متحده و ژاپن مناسب است.

کفش کالج

یکی از چیزهایی که من همیشه در مورد کالج دوست داشتم، همه کاره بودن آن است و در رنگ مشکی، این یک گزینه فوق‌العاده زیبا برای کت و شلوار کت و شلواری تیره است، اما همان مدل جیر قهوه‌ای وسط به همان اندازه با شلوار جین مورد علاقه‌تان کار می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *